1. W poprzednią niedzielę na pomoc misjom zebraliśmy 847 zł Bóg zapłać za pomoc misjonarzom.

2. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które głosi o. Krzysztof Ruszel OP. Zapraszamy do udziału w naukach rekolekcyjnych od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 8.00, 9.30 i 18.00. We wtorek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Drogę Krzyżową w intencji parafii.

3. Wielkanocne baranki i paschaliki „Caritas” są do nabycia w zakrystii.

4. W poniedziałek Msza św. „Roczna” w intencji zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych o godz. 18.00.

5. Kościół Domowy zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji ochrony życia w piątek po wieczornej Mszy św. około godz. 18.40.

6. W tym tygodniu od środy do piątku uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 4 będą uczestniczyć w rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania rekolekcyjne będą prowadzone przez siostry Dominikanki.

7. Poświęcenie i wręczenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 10 marca o godz. 9.00 w bazylice.

8. W sobotę 10 marca zapraszamy uczniów z klas szóstych przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii na kolejne spotkanie prowadzone w formie warsztatów, które rozpocznie się o godz. 9.00 w białej kaplicy.

9. W najbliższą sobotę będzie możliwość skorzystania z porad prawnika. Dyżur odbędzie się w godz. 11.00 – 13.00 w bibliotece parafialnej.

10. Zapraszamy na pierwszą edycję dziewięciu spotkań Akademii Małżeńskiej, która rozpocznie się 17 marca o godz. 16.00 w atrium naszego klasztoru. Spotkania w formie wykładów i warsztatów przeznaczone są dla wszystkich małżonków pragnących umocnić swoją więź. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej klasztoru i na plakatach.

11. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swego podatku na rzecz Fundacji „Hereditas Pro Futuro”, która wspiera prace remontowe przy naszej Bazylice. Nazwa fundacji oraz numer KRS potrzebny do wypełnienia PITu dostępne są na stronie internetowej klasztoru, na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach zamieszczonych z tyłu kościoła.

12. W piątek 9 marca o godz. 20.00 z Jarosławskiego Opactwa wyrusza VI Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do wyboru 10 tras od 20 do 85 km prowadzące do Sanktuariów Maryjnych i miejsc kultu Męki Pańskiej w Przemyślu, Kalwarii Pacławskiej, Lubaczowie, Leżajsku lub Przeworsku. Szczegóły na plakacie oraz w internecie.

13. Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Jarosławiu zaprasza na Rodziców i dzieci z oddziałów przedszkolnych i zerowych na Dzień Otwarty Szkoły w niedzielę 11 marca w godz. od 11.00 do 14.00 w budynku szkoły przy ul. Jana Pawła II 26.

14. Burmistrz Miasta Jarosławia zaprasza na cykl spotkań z mieszkańcami. Pierwsze odbędzie się w dzielnicy nr 3 we wtorek 6 marca o godz. 18.00. Bezpośrednio po spotkaniu odbędą się konsultacje w sprawie otrzymania dofinansowania na wymianę pieców. Plan wszystkich spotkań dostępny jest na plakatach i stronie internetowej miasta.