Prosta w odmawianiu, a zarazem głęboka w treści rozważania najważniejszych wydarzeń z życia, śmierci i chwały zmartwychwstania Jezusa Chrystusa stała się częścią duchowego dziedzictwa Kościoła. Przy naszej Bazylice gromadzi się 28 Róż Żywego Różańca. Każda Róża składa się z 20 członków. Zadaniem osoby w Róży jest odmówienie jednej dziesiątki różańca w ciągu dnia. W ten sposób w jedności duchowej codziennie odmawiany jest cały różaniec przez każdą Różę.

W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 jest spotkanie modlitewne – zmiana tajemnic i intencji w których odmawia się różaniec przez cały miesiąc.

Pogotowie Różańcowe

Każdy, kto znajdzie się w jakiejś trudnej sytuacji życiowej i będzie pilnie potrzebował pomocy modlitewnej może zadzwonić lub napisać sms na numer 664 050 167 .

Wśród członków Żywego Różańca, których w naszej parafii jest ok. 600, wiele osób pragnie modlić się w takich intencjach, i w ten sposób nieść innym duchową pomoc. Bezpośrednio można dzwonić w godzinach funkcjonowania furty klasztornej, czyli od poniedziałku do piątku od 8:00 do 14:00. SMS-y można wysyłać zawsze i o każdej porze.

Mamy nadzieję, że modlitwa różańcowa wielu modlących się doda otuchy wątpiącym, podtrzyma na duchu cierpiących i przyniesie pokój naszym sercom. Ufajmy Maryi, która objawiając się polskim dzieciom w Getrzwałdzie przekazała nam wszystkim najwspanialsze orędzie: „Pragnę, abyście codziennie odmawiali różaniec”. Jest on lekarstwem na wszystkie troski i zmartwienia. Zawsze też miejcie ufność – „Nie smućcie się, bo Ja jestem z wami i Ja zawsze będę z wami”.

Opiekun:

Jan Nowacki OP

Dominikańska strona o różańcu – www.rozaniec.dominikanie.pl