Prosta w odmawianiu, a zarazem głęboka w treści rozważania najważniejszych wydarzeń z życia, śmierci i chwały zmartwychwstania Jezusa Chrystusa stała się częścią duchowego dziedzictwa Kościoła. Przy naszej Bazylice gromadzi się 28 Róż Żywego Różańca. Każda Róża składa się z 20 członków. Zadaniem osoby w Róży jest odmówienie jednej dziesiątki różańca w ciągu dnia. W ten sposób w jedności duchowej codziennie odmawiany jest cały różaniec przez każdą Różę.

W pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 jest spotkanie modlitewne – zmiana tajemnic i intencji w których odmawia się różaniec przez cały miesiąc.

Intencje na czerwiec

1. O Boże błogosławieństwo dla wszystkich młodych rodzin.

2. Za wszystkie osoby, które nie radzą sobie z nauczaniem Kościoła: za tych, którzy weszli w powtórne związki, za osoby nie mogące mieć dzieci, które dokonały in vitro, za osoby homoseksualne – aby doświadczyły miłości Boga; aby na nowo poczuły, że Kościół jest dla nich domem.

Ogłoszenie:
Zelatorzy podjęli decyzję o przesunięciu terminu zmiany tajemnic. Stosunkiem głosów 17 do 12 zdecydowali, że od 1 stycznia 2016, zmiana tajemnic będzie się odbywać w I niedzielę miesiąca po mszy o 8 rano.

Opiekun:

Jan Nowacki OP

Dominikańska strona o różańcu – www.rozaniec.dominikanie.pl