1. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.40.

2. W poniedziałek Msza św. Roczna za zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych o godz. 18.00.

3. Zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Chłopców jako ministrantów natomiast dziewczynki jako chorążanki. Zapisy u br. Krzysztofa w zakrystii.

4. Trwają zapisy do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii rozpoczynającej po wakacjach naukę w VI i VII klasie szkoły podstawowej. Zapisy prowadzone są na furcie klasztoru lub u o. Krzysztofa do 25 czerwca.

5. W tym miesiącu dyżur prawnika odbędzie się w sobotę 17 czerwca w godz. 11.00 – 13.00.

6. W piątek 9 czerwca nasza wspólnota dominikańska będzie przeżywać nawiedzanie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w ramach peregrynacji po klasztorach męskich w naszej diecezji. Pragniemy zaprosić wszystkich do modlitewnego czuwania: o godz. 17.00 wprowadzenie obrazu i różaniec, następnie Msza św. o godz. 18.00 i czuwanie według programu który dostępny jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej klasztoru. Wieczorem o godz. 21.00 Apel Jasnogórski z Aktem zawierzenie parafii i klasztoru Matce Bożej.

7. Wspólnie z władzami Miasta Jarosławia w sobotę 10 czerwca zapraszamy na obchody Dnia Patrona Miasta bł. Michała Czartoryskiego OP, które w tym roku przypadają w 240-tą rocznicę przybycia dominikanów do Jarosławia. Program rozpocznie się o godz. 17.00 w Ratuszu. Później odbędzie się historyczne przejście ulicami miasta do Bazyliki i symboliczne przekazanie kluczy. Następnie uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Wieczorem o godz. 20.30 na scenie przed Bazyliką wystąpi krakowski Zespół NiemaGOtu z Kubą Blycharzem – twórcą Hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

8. W niedzielę 11 czerwca chcemy wspólnie z Wami świętować 240-tą rocznicę naszego przybycia do Jarosławia. Z tej okazji zapraszamy do ogrodu koło baszty od godz. 16.00. W programie będzie prezentacja dorobku duszpasterskiego poszczególnych grup, występ Orkiestry „Laudate Dominum”, która w tym roku świętuje swoje 70-lecie, atrakcje dla dzieci oraz wielkie grillowanie. Jest gorąca prośba o pomoc i przygotowaniu słodkości, będziemy wdzięczni, jeśli znajdą się osoby, które przyniosą ciasto.

9. parafialna procesja na Boże Ciało odbędzie się w niedzielę 18 czerwca i przejdzie ulicami: Kościuszki, Konfederacką, Bandurskiego, Grodziszczańską, Jana Pawła II i Cegielnianą. Mieszkańców prosimy o przygotowanie ołtarzy, które będą rozmieszczone: pierwszy na os. Pułaskiego (w przygotowaniu mieszkańcom pomogą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej N.S.P Jezusa), drugi na ul. Konfederackiej pomiędzy os. Armii Krajowej i os. Witosa, który pomogą przygotować wspólnoty Sychem i Sykomora, trzeci na ul. Grodziszczańskiej i czwarty przy kaplicy Studzienki, gdzie nastąpi zakończenie procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

10. Dzisiaj prosimy o wsparcie prowadzonych prac wymiany starych chodników na kostkę granitową. Przy tylnym wyjściu od strony północnej można zobaczyć już ułożoną nową nawierzchnię. Z góry dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel.

11. Młodzież z duszpasterstwa Baszta sprzedaje najnowszy numer dominikańskiego miesięcznika „W drodze”.