1. We wszystkie dni powszednie Adwentu serdecznie zapraszamy na godzinę 6.00 rano na Roraty, które poprzedzone będą śpiewaniem Godzinek. Nie będzie w okresie Adwentu Mszy św. o godz. 7.00 rano. Prosimy przynieść z sobą świece.

2. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu rozpoczyna się Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia ogłoszony przez papieża Franciszka. Porządek Mszy św. jak w dni powszednie.

3, W trzecia niedzielę Adwentu będzie otwarta Brama Miłosierdzia w naszej Bazylice na Mszy św. o godz. 9.30. Aby móc owocnie przeżyć to wydarzenie, poprzedzi je nowenna do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na godz. 17.30.

4. Druga niedziela Adwentu jest dniem solidarności z Kościołem na Wschodzie. Zbiórka do puszki na jego potrzeby. Szczególnie pamiętajmy w modlitwie o pokój dla Ukrainy.

5. Młodzież gimnazjalno-licealną zapraszamy na rekolekcje adwentowe od dzisiaj do środy. Spotkania na Mszy św. o godz. 18.00; po Mszy konferencje prowadzą bracia jezuici. Temat: „Nie taki Bóg straszy jak Go malują”. Więcej informacji na stronie internetowej.

6. Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w następną niedzielę, głosić będzie o. Szymon Popławski dominikanin, z naszego łódzkiego klasztoru, a będą trwać do wtorku 15 grudnia. W roku jubileuszu 800-lecia Zakonu mamy dominikański temat rekolekcji „Pies i ogień”.

7. Dzieci mające przystąpić w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej wraz z ich rodzicami zapraszamy po odbiór medalików pierwszokomunijnych we wtorek na godz. 16.55 do Bazyliki.

8. W piątek 11 grudnia zapraszamy na ostatni w tym roku wykład Dominikańskiej Szkoły Wiary. Wykład poprowadzi br. Piotr Oleś, dominikanin z klasztoru krakowskiego. Temat to: Czy można głosić piękno? Czyli o sztuce na użytku dominikanów. Na wykładzie będzie można się dowiedzieć, jakimi mecenasami sztuki byli dominikanie, kim był Fra Angelico, dlaczego tak szczególna dla dominikanów jest Matka Boża Jackowa. Zapraszamy w piątek po mszy o godz. 18 do atrium klasztoru.

9. W następną niedzielę grupa charytatywna będzie zbierać datki na świąteczną pomoc dla ubogich w naszej parafii.

10. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne. W każdą niedzielę adwentu będzie można nabyć świece Caritas u chorążanek i ministrantów przed Bazyliką.

11. W każdy wtorek i czwartek w godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 będzie można się spotykać na furcie z duszpasterzem w osobistych sprawach.

12. W sobotę 12 grudnia porad będzie udzielał prawnik w bibliotece w godz. od 11.00 do 13:00.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary na remont dachu nad naszym klasztorem. Zebraliśmy 21 132,12 zł 5 euro, 2 funty i 1 $. Bóg zapłać za Waszą pomoc.

14. W przyszłym roku odbywają się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Młodzieży proponujemy cztery możliwości uczestnictwa w tym wydarzeniu:
1. Organizujemy wyjazd do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Możliwe są trzy opcje: tygodniowa od 25 lipca (poniedziałek) do 1 sierpnia (poniedziałek), weekendowa od 29 lipca (piątek) do 1 sierpnia (poniedziałek) lub wyjazd na czuwanie i mszę na zakończenie od 30 do 31 lipca (sobota/niedziela).
2. Przed dniami młodzieży w Krakowie odbywają się dni młodzieży w diecezjach, podczas których polskie diecezje gościć będą pielgrzymów z zagranicy. W dniach 20-25 lipca odbywać się będą dni młodzieży w archidiecezji przemyskiej. Nasza parafia organizuje grupę, która będzie uczestniczyć w dniach młodzieży organizowanych w Jarosławiu, Leżajsku i Łańcucie.
3. W dni młodzieży w archidiecezji przemyskiej można się także włączyć jako wolontariusz: pomagając przy organizacji, dołączając do zespołu muzycznego lub grupy ewangelizacyjnej. Najbliższe spotkanie chętnych do wolontariatu odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 grudnia, o 16.00 przy kościele Matki Bożej Królowej Polski.
4. Ostatnią możliwością włączenia się w Światowe Dni Młodzieży jest przyjęcie pielgrzymów z zagranicy na nocleg do swoich domów w dniach 20-25 lipca. Zachęcamy do okazania pielgrzymom, którzy do nas przybędą, tradycyjnej polskiej gościnności i przyjęcia ich do siebie.
Szczegółowe informacje oraz możliwość zapisania się u o. Krzysztofa oraz na furcie.

Ogłoszenie na Mszach od 8.00 do 12.30
15. Dzisiaj uczniowie ze szkoły specjalnej będą przed kościołem sprzedawali Bożonarodzeniowe szopki.