1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o 17.15 i 18.45 oraz Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adorację w I -szy czwartek  od godziny 15.00 prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3. W pierwszy piątek odwiedzamy chorych w parafii, a wieczorem zapraszamy po Mszy św. o godz. 17.00 na  nabożeństwo modlitwy o uzdrowienie chorych dzieci. Matce Bożej Bolesnej polecamy chore dzieci oraz ich rodziców,  zawierzamy Matce Bożej pary małżeńskie oczekujące na potomstwo, a także rodziny przeżywające stratę dziecka. Spowiedź tego dnia rano podczas Mszy św.  oraz popołudniu od godz. 16.30.

4. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy; nauki będzie głosił o. Andrzej Kuśmierski dominikanin z Łodzi. W niedzielę podczas wszystkich mszy św., a w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00.

6. Wszystkie małżeństwa, również niesakramentalne zapraszamy na „Weekend Małżeński”. To rekolekcje – warsztaty skierowane głównie do małżeństw, pragnących pogłębić swoją miłość małżeńską oraz do tych, które przeżywają kryzys małżeński. Rekolekcje odbędą się w dniach 20-22 marca w Lipniku k/Łańcuta. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

7. Wznowiliśmy od tego tygodnia dyżur duszpasterski. Szczegóły na naszej stronie lub na furcie.

8. Jak w ubiegłych latach w czasie Wielkiego Postu odbędzie się 13 marca wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Trasa prowadzi do kościoła NMP Królowej Polski do Kolegiaty. Początek o godz. 19.30.

9. Jarosławskie Opactwo zaprasza 8 marca na wystawę „Matki mężne czy szalone”, a 13.03 na Ekstremalną Drogę Krzyżową. Szczegóły na stronie internetowej.

10. W najbliższy piątek 6 marca zapraszamy naszą młodzież na spotkanie przygotowujące Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Początek spotkania o godz. 18.00 w parafii NMP Królowej Polski.

11. Rekolekcje dla małżeństw z cyklu „Pokochać na nowo” odbędą się od 6 do 8 marca w parafii pw. Chrystusa Króla i w szkole SS. Niepokalanek. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

12. W naszej wspólnocie klasztornej nastąpiły zmiany. Przybył do naszego konwentu diakon brat Krzysztof Ośko OP,  który po ukończeniu studiów teologicznych w Szwajcarii, w maju otrzyma święcenia kapłańskie.  Natomiast opuści nas o. Tomasz Biłka OP, który zostanie duszpasterzem  wspólnoty Odnowy w Duchu Św. w Krakowie. Pożegnanie o. Tomasza odbędzie się podczas Mszy Św. w czwartek o godz. 18.00.