1. Zapisy dla uczniów klas szóstych z terenu naszej parafii, którzy rozpoczną
trzyletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się od
najbliższego poniedziałku do czwartku, czyli od 18 – 21 września w godz. 19.00
do 20.00 w kancelarii parafialnej. Osoby zamieszkałe na terenie innej parafii
uprasza się o przedstawienie odpowiedniej zgody proboszcza parafii.

2. Krótkie spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się wyjątkowo w środę 20 września o godz. 19.00-19.30, jak zwykle w Sali parafialnej.

3. Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich zaprasza na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy w dniach 23 i 24 września. Szczegóły wyjazdu na tablicy ogłoszeń. Serdecznie zapraszamy do udziału.

4. W najbliższy poniedziałek 18 września rozpoczyna się diecezjalna peregrynacja Obrazu Najświętszego Serca Pana Jezusa. W naszym dekanacie pierwszym kościołem stacyjnym będzie Kolegiata Bożego Ciała. Już dziś zapraszamy na powitanie obrazu przybywającego do naszej bazyliki Matki Bożej Bolesnej w środę 27 września. Wstępny plan peregrynacji wygląda następująco:

O godz. 17.30 nastąpi powitanie Obrazu Pana Jezusa przed Bramą Główną do naszej Bazyliki. Następnie procesyjnie przeniesiemy obraz do kościoła i o godz. 18.00 rozpocznie się uroczysta msza święta, której będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Adam Szal. Po mszy świętej rozpocznie się czuwanie modlitewne.

28 września o godz. 16 będzie msza święta na zakończenie peregrynacji w
naszej parafii. O godz. 17 nastąpi pożegnanie Obrazu, który zostanie
przewieziony do kolejnej parafii.

Wszystkie szczegóły odnośnie peregrynacji Obrazu Najświętszego Serca Pana
Jezusa w naszej parafii zostaną podane w przyszłą niedzielę.