1. Wraz z rodzicami małej Matyldy dziękujemy ofiarodawcom prowadzonej kwesty na kosztowną operację serca dziecka. W poprzednią niedzielę podczas zbiórki po mszach św. udało się zebrać 21 041,76 zł. Bóg zapłać.

2. Grupa biblijna „Tymoteusz” wraz z opiekunem o. Markiem Grzelczakiem OP zaprasza zainteresowanych konferencją pt. „Kiedy spowiedź będzie owocna?” na spotkanie, które odbędzie się 20 lutego o godz. 19.00 w Białej Kaplicy.

3. Zapraszamy do udziału w czterdziestogodzinnym nabożeństwie eucharystycznym. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę od godz. 15.00 do godz. 18.00. W poniedziałek i wtorek adoracja od godz. 10.00 do godz. 18.00. Do udziału w adoracji zapraszamy wspólnoty modlitewne oraz wszystkich parafian. Harmonogram Róż Żywego Różańca prowadzących adorację zamieszczony jest na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń.

4. W ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa eucharystycznego odprawimy w naszym Sanktuarium Msze św. w intencji mieszkańców:

poniedziałek 20 lutego o godz. 9.30 w intencji mieszkańców z ulicy Brzostków oraz druga intencja za mieszkańców z ulicy Krakowskiej i Lotników.

We wtorek 21 lutego:

godz. 7.00 w intencji mieszkańców ze Szczytnej i Malenisk.

godz. 9.30 w intencji mieszkańców z ulicy Szczytniańskiej i Bocznej Szczytniańskiej.

5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Zapraszam na Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 18.00 i 19.15. Podczas każdej mszy świętej posypanie głów popiołem. W tym dniu wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A osoby pełnoletnie od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły.

6. Na prośbę Metropolity Przemyskiego Abpa Adama Szala pieniądze zbierane w Środę Popielcową podczas Mszy św. zostaną przeznaczone na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii oraz na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Zebrane ofiary zostaną przekazane za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

7. Przez cały Wielki Post zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15 dla dzieci, oraz po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.35 dla ogółu wiernych. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.15.

8. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem, aby piątek 24 lutego był dniem modlitwy w intencji ofiar wojny na Ukrainie.

9. Pierwszy piątek Wielkiego Postu w Polsce jest Dniem Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. W intencji osób pokrzywdzonych odbędzie się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po wieczornej Mszy św.

10. W naszej parafii zrodziła się nowa inicjatywa: Oaza dla dorosłych. Zainteresowanych przystąpieniem do wspólnoty zapraszamy do zakrystii lub bezpośrednio na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w piątek 24 lutego o godz. 17.00 w sali parafialnej.

11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisława Słaby i śp. Stanisław Żołyniak. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

KOMUNIKAT

Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.

Mając na uwadze to opatrznościowe wydarzenie, zachęcamy wszystkich wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłanów i ludzi dobrej woli, do modlitwy o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce zbliżającej się beatyfikacji. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za przebieg tej niezwykłej uroczystości.

Prosimy, aby ta uroczystość została włączona w rytm życia rodzinnego i parafialnego, tak, by można było wziąć udział w celebracjach liturgicznych oraz innych wydarzeniach towarzyszących beatyfikacji.

Bardzo prosimy kapłanów, katechetów, osoby życia konsekrowanego, moderatorów ruchów i stowarzyszeń religijnych oraz wspólnoty rodzinne, aby poprzez poznanie życia i okoliczności męczeńskiej śmierci Czcigodnych Sług Bożych, przybliżali innym wartości, którymi się kierowali.

Niech radosne i pełne nadziei oczekiwanie na beatyfikację, będzie przepełnione troską o nasze rodziny, dzieci i młodzież. Oby intensywna modlitwa, zanoszona przez nas osobiście i w parafiach, wyjednała dla naszych wspólnot, Archidiecezji i Ojczyzny jedność i braterstwo, a także zachęciła nas do apostolskiego zaangażowania w Chrystusowym Kościele.

/-/ abp Adam Szal
Metropolita Przemyski

/-/ bp Krzysztof Chudzio
/-/ bp Stanisław Jamrozek
Biskupi Pomocniczy