1. Spotkanie rodziców, których dzieci będą przygotowywać się w naszej parafii do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w poniedziałek 12 września o godz. 19.00 w kościele.

2. We wtorek 13 września przypada uroczystość rocznicy konsekracji naszej świątyni. Z racji trzynastego dnia miesiąca różaniec fatimski o godz. 17.00. Wcześniej od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi.

3. W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Porządek Mszy św. według dnia powszedniego.

4. W czwartek 15 września przypada uroczystość Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego Sanktuarium i Parafii, dzień odpustu. Msze św. w naszej bazylice o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w intencji chorych oraz będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Mszy św. będzie przewodniczył Abp Adam Szal. Z racji uroczystości w tym dniu kancelaria parafialna będzie zamknięta.

5. W piątek po wieczornej mszy św. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Od godz. 20.00 modlitwę uwielbienia będzie animować wspólnota „Sychem”.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Osoby zafascynowane muzyką liturgiczną zapraszamy na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Warsztaty rozpoczną się w najbliższy piątek i potrwają do niedzieli. Szczegółowe informacje na naszej stronie i  Facebooku. Zapisy do środy przyjmuje mailowo o. Paweł.

8. Osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa zapraszamy na katechezy przedmałżeńskie. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej klasztoru.

9. Zapisy dla uczniów klas szóstych z terenu naszej parafii, którzy rozpoczną trzyletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania odbywają się w czwartek od godz. 19.00 do 20.00 w kancelarii parafialnej oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 14.00.

10. Parafia Kolegiaty wraz ze Stowarzyszeniem Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie podjęła inicjatywę umieszczenia Figury św. Michała Archanioła na Placu św. Michała na Rynku w Jarosławiu. Figura ta do XIX wieku wieńczyła wierzę kościoła Wszystkich Świętych, który stał przy Rynku. Powyższy projekt został zgłoszony do budżetu obywatelskiego w Urzędzie Miasta Jarosławia. W przyszłą niedzielę przed kościołem wolontariusze będą mieli karty do głosowania na powyższy projekt ujęty w budżecie obywatelskim. Szczegółowy plan wszystkich projektów i możliwe sposoby głosowania zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Miasta.

11. Wszystkim parafianom i pielgrzymom w nadchodzącym tygodniu życzymy opieki i wstawiennictwa Matki Bożej.