1. W poniedziałek 13 września przypada uroczystość rocznicy konsekracji naszej świątyni. Z racji trzynastego dnia miesiąca różaniec fatimski o godz. 17:00. Wcześniej od godz. 16:30 możliwość przystąpienia do spowiedzi.

2. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Porządek Mszy św. według dnia powszedniego.

3. W środę 15 września przypada uroczystość Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego Sanktuarium i Parafii, dzień odpustu. Msze św. w naszej bazylice o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 będziemy się modlić w intencji chorych oraz będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Mszy św. będzie przewodniczył Abp Adam Szal. Z racji uroczystości w tym dniu kancelaria parafialna będzie zamknięta.

4. W związku z obchodzoną w tym roku 640. rocznicą znalezienia cudownej Figury Matki Bożej Bolesnej wydaliśmy album z naszego Sanktuarium, który będziemy rozprowadzać w przyszłą niedzielę po mszach św. w cenie promocyjnej 15 zł.

5. W piątek po wieczornej mszy św. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. Od godz. 20:00 modlitwę uwielbienia będzie animować wspólnota „Sychem”.

6. W sobotę 18 września święto św. Stanisława Kostki.

7. W kancelarii parafialnej prowadzone są zapisy dla uczniów klas szóstych     z terenu naszej parafii, którzy rozpoczną trzyletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania.

8. Spotkanie rodziców, których dzieci będą przygotowywać się w naszej parafii do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w wtorek 21 września o godz. 19:00 w kościele.

9. Dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, które lubią śpiewać zapraszamy do powstającej na nowo Scholi dziecięcej, śpiewającej w niedziele na Mszy świętej o godz. 11.00. Zapisy przyjmuje mailowo o. Paweł.

10. Małżeństwa, również niesakramentalne pragnące pogłębić swoją miłość małżeńską lub przeżywające kryzys zapraszamy na „Weekend Małżeński „. Rekolekcje odbędą się w dniach 1-3 października w Budach Głogowskich k/Rzeszowa. Szczegóły na stronie internetowej, plakatach i u. o. Pawła.

11. Wraz ze Scholą Dominikańską zapraszamy na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej. Warsztaty odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę. Zapraszamy wszystkich, których śpiew liturgiczny fascynuje lub którzy chcą poznać taką muzykę. Szczegółowe informacje na naszej stronie i  Facebooku. Zapisy do środy przyjmuje mailowo o. Paweł.

12. Osoby przygotowujące się do małżeństwa zapraszamy na katechezy przedmałżeńskie i przedślubne. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej klasztoru. Spotkania rozpoczną się na początku października.

13. Wszystkim parafianom i pielgrzymom w nadchodzącym tygodniu życzymy opieki i wstawiennictwa Matki Bożej.