1. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele tydzień modlitw     o powołania kapłańskie i zakonne. Jednocześnie dzisiaj przypada dzień imienin o. Marka Grzelczaka OP. Życząc potrzebnych łask polecamy naszego solenizanta również Waszej modlitwie.

2. W czwartek przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, Patronki Europy. W piątek wspominamy św. Piusa V, papieża.

3. W sobotę 1 maja rozpoczniemy nabożeństwa majowe o godz. 17:30, które będziemy celebrować przez cały miesiąc. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na Mszę św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca NMP oraz zmianą tajemnic różańcowych o godz. 8:00.

4. Już dziś informujemy, że uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w sobotę 8 maja oraz w niedzielę 9 maja podczas Mszy świętych o godz. 11:00 i 12:30. W związku z ograniczeniami ilości wiernych w kościele w mszach św. komunijnych będą mogły uczestniczyć tylko rodziny dzieci. Osoby postronne nie będą mogły wejść do kościoła w dniu 9 maja na Mszę św. o godz. 11:00 i 12:30.

5. W poniedziałek, 3 maja br., będziemy gościć w naszej parafii ks. Grzegorza Delmanowicza – Dyrektora Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego , który przybliży nam sylwetkę Służebnicy Bożej Anny Jenke oraz przestawi model wychowawczy realizowany w jarosławskim „Katoliku”. Po Mszach św. uczniowie wraz z rodzicami będą rozdawać ulotki rekrutacyjne. Będzie też można nabyć symboliczną cegiełkę, wspierając materialnie działania związane z przygotowaniem jarosławskiego Liceum do uroczystości nadania imienia Anny Jenke, która odbędzie się 10 czerwca br.

6. W tym tygodniu odeszły do wieczności śp. Teresa Balicka i Anna Żuchowska. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.