1. W poniedziałek rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tegoroczne hasło tygodnia ekumenicznego: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc (J 15, 5 – 9). Wierni, którzy w czasie trwania tego tygodnia wezmą udział w jakimś nabożeństwie o jedność oraz wezmą udział w zakończeniu mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Spotkanie rodziców, których dzieci przygotowują się w naszej parafii do Pierwszej Komunii św. odbędzie się w wtorek 19 stycznia o godz. 19:00      w kościele.

3. W styczniu w szczególny sposób polecamy naszych parafian wstawiennictwu Matki Bożej Bolesnej podczas czwartkowej Nowenny o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W intencji parafian i naszych dobrodziejów, którzy w tym czasie wspomagają nas ofiarami odprawimy Msze święte w niedziele 24 i 31 stycznia o godz. 11:00. Jednocześnie gorąco dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie i ogrzewanie bazyliki.

5. Młodzież z Duszpasterstwa Baszta sprzedaje przed kościołem najnowszy numer miesięcznika „W drodze”.

6. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty Węgierskiej, dziewicy; we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa; w czwartek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

7. Wszystkich, którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swego podatku na rzecz Fundacji „Hereditas Pro Futuro”, która wspiera prace remontowe przy naszej Bazylice.  Nazwa fundacji oraz numer KRS dostępne są na stronie internetowej klasztoru oraz na tablicy ogłoszeń.

8. W przyszłą niedzielę 24 stycznia w kościołach będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Stanisław Czereba, Kazimierz Cenar i Władysław Famulak. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.