1. W poniedziałek 11 listopada przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę.

2. W środę 13 listopada zapraszamy na Fatimski Różaniec pokutny o godz. 17.00. Wcześniej od godz.16.30 będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi.

3. Tematem środowej katechezy dla dorosłych będzie sakrament małżeństwa. Na spotkanie zapraszamy po wieczornej mszy do atrium klasztoru.

4. W najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Modlić się będziemy w intencji świętości kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Od godz. 20.00 modlitwę uwielbienia będzie animować Wspólnota „Sychem”.

5. Spotkanie dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 16 listopada o godz. 9.00 w kościele.

6. W dniach od 25 – 27 listopada będziemy przeżywać w naszej parafii nawiedzenie Figury św. Michała Archanioła z groty objawień na Górze Gargano. W duchowym przygotowaniu zapraszamy na nowennę do św. Michała Archanioła, którą będziemy odprawiać od soboty 16 listopada po wieczornej mszy św. Wyjątkiem będą niedziele w których nowenna będzie po mszy św. o godz.14.00.

7. W Kolegiacie 13 listopada o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy oraz promocja książki Zbigniewa Zięby: „Historia i pamięć w twórczości jarosławskiego Artysty Rzeźbiarza Stanisława Lenara”.

8. Siostry Benedyktynki z Opactwa zapraszają w dniach 30 listopada – 1 grudnia na kolejne Seminarium Modlitwy Uwolnienia: „Aby przyjąć pełnię błogosławieństwa Bożego” według pięciu kluczy Lozano. Sesję poprowadzi o. Józef Zborzil OP ze Wspólnotą Jerozolima z Poznania.

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Marcina z Tours, biskupa, we wtorek św. Jozafata, biskupa i męczennika, w środę świętych Benedykta, Jana, mateusza, Izaaka i Krystyna pierwszych męczenników Polski.