1. W piątek 13 września obchodzimy rocznicę konsekracji naszego kościoła. Zapraszamy na fatimski różaniec pokutny z procesją wokół bazyliki o godz. 17.00. Od godz. 16.30 będzie okazja do spowiedzi.

2. W sobotę 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w bazylice o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00. W jedności z parafiami Archidiecezji Przemyskiej zapraszamy do modlitwy wraz z Maryją pod Krzyżem. Rozważanie i różaniec w intencji wynagradzającej za grzechy zobojętnienia w wierze rozpoczniemy o godz. 17.20 przy Krzyżu Misyjnym koło bazyliki. W ramach Jarmarku Benedyktyńskiego na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć ks. Marka Pieńkowskiego z jarosławskiego Opactwa oraz pielgrzymów z Węgier.

3. W przyszłą niedzielę 15 września przypada Uroczystość Matki Bożej Bolesnej, Patronki naszego Sanktuarium i Parafii – dzień Odpustu. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, następnie nieco później o godz. 13.00, 14.00, 18.00 i 19.15. O godz. 11.00 uroczysta suma odpustowa, której będzie przewodniczył Biskup Edward Białogłowski z Rzeszowa. Podczas tej Mszy św. będziemy modlić się za osoby chore i w podeszłym wieku. Chorzy w stanie łaski uświęcającej będą mogli przystąpić do Sakramentu Namaszczenia Chorych.

4. W kancelarii parafialnej prowadzone są zapisy dzieci z naszej parafii, które w tym roku szkolnym będą przygotowywać się i przystąpią do I Komunii św. oraz zapisy dla uczniów klas szóstych z terenu naszej parafii, którzy rozpoczną trzyletni cykl przygotowania do sakramentu bierzmowania.

5. W najbliższą sobotę będzie możliwość skorzystania z porad prawnika. Dyżur odbędzie się w godz. 11.00 – 13.00 w bibliotece parafialnej.

6. W niedzielę 15 września organizowany jest w Jarosławiu Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy z placu przy kościele NMP Królowej Polski po Mszy św. o godz. 12.15.

7. Diecezjalne Radio Fara transmituje w piątki o godz. 13.30 audycje o problemie współuzależnienia osób z rodzin alkoholików.

8. Społeczność Gminy Zarzecze zaprasza w dniu 14 września o godz. 20.00 na spektakl historyczny z okazji 200-lecia powstania pałacu Dzieduszyckich, który wystawiony będzie w parku przy pałacu. Po spektaklu pokaz świetlny. Szczegóły na stronie internetowej Muzeum w Jarosławiu.