1. W poprzednią niedzielę w czasie kwesty na prowadzone prace zebraliśmy: 22.405 zł, 50 koron duńskich, 20 dolarów kanadyjskich i 5 dolarów amerykańskich.

2. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na fatimski różaniec pokutny o godz. 17.00. Wcześniej od godz. 16.30 możliwość spowiedzi.

3. W czwartek 15 czerwca, Uroczystość Bożego Ciała. W naszej Bazylice Msze św. według porządku niedzielnego. W tym roku centralna procesja eucharystyczna przejdzie z Kolegiaty do naszej Bazyliki. Rozpocznie się ona po Mszy św. odpustowej celebrowanej o godz. 10.00 na placu przed Jarosławską Kolegiatą.

4. Parafialna procesja na Boże Ciało odbędzie się w niedzielę 18 czerwca i przejdzie ulicami: Kościuszki, Konfederacką, Bandurskiego, Grodziszczańską, Jana Pawła II i Cegielnianą. Mieszkańców prosimy o przygotowanie ołtarzy, które będą rozmieszczone: pierwszy na os. Pułaskiego (w przygotowaniu mieszkańcom pomogą członkowie Arcybractwa Straży Honorowej N.S.P Jezusa), drugi na ul. Konfederackiej pomiędzy os. Armii Krajowej i os. Witosa, który pomogą przygotować wspólnoty Sychem i Sykomora, trzeci na ul. Grodziszczańskiej i czwarty przy kaplicy Studzienki, gdzie nastąpi zakończenie procesji. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

5. Na procesję ulicami naszej parafii zapraszamy ministrantów, chorążanki, dzieci „pierwszokomunijne” oraz dzieci do sypania kwiatów.

6. W najbliższą sobotę będzie dyżurował prawnik w bibliotece parafialnej w godz. 11.00 – 13.00.

7. Trwają zapisy do sakramentu bierzmowania dla młodzieży z naszej parafii rozpoczynającej po wakacjach naukę w VI i VII klasie szkoły podstawowej. Zapisy prowadzone są na furcie klasztoru lub u o. Krzysztofa do 25 czerwca.

8. Dzisiaj chcemy wspólnie z Wami świętować 240-tą rocznicę naszego przybycia do Jarosławia. Z tej okazji zapraszamy do ogrodu koło baszty od godz. 16.00. W programie będzie krótka prezentacja poszczególnych grup duszpasterskich, występ Orkiestry „Laudate Dominum”, atrakcje dla dzieci oraz bufet. Przynoszone ciasta prosimy składać do baszty w ogrodzie.