1. W poniedziałek 29 maja po wieczornej Mszy św. spotkanie Apostolstwa Dusz Czyśćcowych w Białej Kaplicy.

2. W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.40.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W pierwszy piątek miesiąca spowiadać będziemy rano w godz. 6.30 – 8.30 oraz popołudniu w godz. 16.30 – 18.30. O godz. 17.00 Msza św. pierwszopiątkowa, a po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.

5. W sobotę o godz. 8.00 Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

6. W niedzielę 4 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego, którą odprawiamy o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

7. Również w przyszłą niedzielę będziemy przed kościołem kwestować prosząc o ofiary na trwające prace wymiany chodnika przy kościele.

8. Zapraszamy do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii. Chłopców jako ministrantów natomiast dziewczynki jako chorążanki. Zapisy u br. Krzysztofa w zakrystii.

9. Rozpoczynamy zapisy na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy dotyczą młodzieży z naszej parafii rozpoczynającej po wakacjach naukę w VI i VII klasie szkoły podstawowej. Zapisy prowadzone są na furcie klasztoru lub u o. Krzysztofa do 25 czerwca.

10. W dniu 9 czerwca nasza wspólnota dominikańska będzie przeżywać nawiedzanie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w ramach peregrynacji po klasztorach męskich w naszej diecezji. Pragniemy zaprosić wszystkich do modlitewnego czuwania, którego pogram dostępny jest na tablicy ogłoszeń.

11. Wspólnie z władzami Miasta Jarosławia w sobotę 10 czerwca zapraszamy na obchody Dnia Patrona Miasta bł. Michała Czartoryskiego OP, które w tym roku przypadają w 240-tą rocznicę przybycia dominikanów do Jarosławia. Program rozpocznie się o godz. 17.00 w Ratuszu. Później odbędzie się historyczne przejście ulicami miasta do Bazyliki i symboliczne przekazanie kluczy. Następnie uroczysta Msza św. o godz. 18.00. Wieczorem o godz. 20.30 na scenie przed Bazyliką wystąpi krakowski Zespół NiemaGOtu z Kubą Bycharzem – twórcą Hymnu Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

12. W niedzielę 11 czerwca chcemy wspólnie z Wami świętować 240-tą rocznicę naszej posługi w Jarosławiu. Z tej okazji zapraszamy na piknik, który odbędzie się w ogrodzie koło baszty od godz. 16.00.

13. Już dziś informujemy, że parafialna procesja na Boże Ciało odbędzie się w niedzielę 18 czerwca i przejdzie ulicami: Kościuszki, Konfederacką, Bandurskiego, Grodziszczańską, Jana Pawła II i Cegielnianą do kaplicy Studzienki. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.