1. W poniedziałek 5 września o godz. 18.00 Msza św. roczna za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wspominkowych.

2. We czwartek 8 września przypada Święto Narodzenia NMP – odpust w naszym Sanktuarium. Msze św. będą odprawiane w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00, na której będzie poświecenie ziarna siewnego.

3. W następną niedzielę obchodzimy zewnętrzną uroczystość Matki Bożej Bolesnej patronki naszej parafii. Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie i kazanie odpustowe wygłosi o. Andrzej Kamiński, dominikanin z naszego klasztoru w Kijowie.

4. W sobotę 10 września możemy uczcić 1050. rocznicę Chrztu Polski poprzez bieg na dystansie 1050 metrów od kościoła NMP Królowej Polski do Opactwa gdzie potem zostanie otworzony VI Jarmark Benedyktyński. Początek godz.12.00.

5. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Bazylice. Chłopców do ministrantów, natomiast dziewczynki do chorążanek. Zapisy w zakrystii u br. Krzysztofa.

6. Dzieci i młodzież zapraszamy do działającej przy naszej parafii świetlicy środowiskowej. Świetlica jest otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 10-17. W placówce organizowanie są wielorakie zajęcia m.in. pomoc w nauce, korepetycje. Pomoce szkolne będą rozdawane w poniedziałek 5.09 w godz. 14-15.30 i w sobotę 10.09 od 12.00 do 13.30 w świetlicy.

7. Zachęcamy do zakupu tygodnika Niedziela, w którym jest opis naszego sierpniowego odpustu.