1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o 17.15 i oraz Gorzkie Żale w niedziele również o godz. 17.15.

2. Zapraszamy 12 marca o godz. 18.00 na Mszę św. w związku z obchodami 50- lecia nadania naszemu kościołowi tytułu Bazyliki Mniejszej. W atrium i na furcie będzie można oglądać od 13 marca wystawę poświęconą naszej Bazylice.

3. Od 13 do 15 marca odbędą się wielkopostne rekolekcje, poprowadzi je o. Jarosław Głodek OP. Kazania rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas wszystkich mszy św. a w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00.

4. W najbliższą niedzielę 13 marca zapraszamy na fatimski różaniec pokutny o godz. 17.00.

5. W zakrystii są do nabycia baranki i świece wielkanocne, a do puszki w prezbiterium można składać ” Jałmużnę wielkopostną”.

6. W sobotę w godz. 11-13 będzie przyjmował prawnik w bibliotece parafialnej.

7. Wszystkich którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swego podatku na rzecz działającej przy naszym klasztorze Fundacji „Hereditas Pro Futuro”. Fundacja wspiera praca remontowe przy naszej Bazylice. Potrzebne dane są na naszej stronie internetowej.

8. W piątek 11 marca odbędzie się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. W tym roku przemarsz od cerkwi greckokatolickiej do kościoła Miłosierdzia Bożego. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 19.00.

9. W sobotę 12 marca o godz. 9.00 zbiórka dla kandydatów na ministrantów w zakrystii.

10. Jarosławskie Stowarzyszenie Przewodników zaprasza na Drogę Krzyżową na Tarnicę w Wielki Piątek. Szczegóły na plakatach lub stronie internetowej.

11. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w dniach 20-28 kwietnia, szczegóły na plakacie, bliższe informacje w zakrystii i na furcie.

12. Na placu przed bazyliką stoi kontener na makulaturę, która jest zbierana na zbudowanie studni na Madagaskarze. Zachęcamy do wsparcia inicjatywy.