1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adorację w I -szy czwartek od godziny 15.00 prowadzi Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek odwiedzamy chorych. Wieczorem zapraszamy po Mszy św. o godz. 17.00 na nabożeństwo modlitwy o uzdrowienie chorych dzieci. Spowiedź tego dnia rano podczas Mszy św. oraz popołudniu od godz. 16.30. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

2. W pierwszy piątek zapraszamy na wieczorną adoracje NS po Mszy św. i Drodze Krzyżowej o godz. 18.00. Adoracja trwa do 22.00.

3. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o 17.15 i 18.45 oraz Gorzkie Żale w niedziele również o godz. 17.15.

4. W następna niedzielę zmiana tajemnic Różańca Św. po mszy o godz. 12.30.

5. W każdy wtorek i czwartek w godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00 można się spotkać na furcie z kapłanem w osobistych sprawach.

6. W zakrystii są do nabycia baranki i świece wielkanocne. a do puszki w prezbiterium można składać ” Jałmużnę wielkopostną”.

7. We wtorek 1 marca nie będzie czynna kancelaria.

8. W sobotę 5 marca nasza parafialna pielgrzymka wyrusza do Łagiewnik o godz. 6 rano, a powrót około 20.00

9. Wszystkich którzy rozliczają się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1 % swego podatku na rzecz działającej przy naszym klasztorze Fundacji „Hereditas Pro Futuro”. Fundacja wspiera praca remontowe przy naszej Bazylice. Potrzebne dane są na naszej stronie internetowej.

10. Jest jeszcze dużo miejsc na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona w dniach 20-28 kwietnia, szczegóły na plakacie, bliższe informacje w zakrystii i na furcie.

11. Już dzisiaj zapraszamy 12 marca o godz. 18.00 na obchody 50-lecia nadania naszemu kościołowi tytułu Bazyliki Mniejszej, a od 13 do 15 marca na wielkopostne rekolekcje, które poprowadzi o. Jarosław Głodek OP.