1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświecenia naszej Bazyliki.

Jutro (dzisiaj do 9.30) zapraszamy na Mszę św. odpustową o godz. 11.00 ku czci patronki naszej parafii Matki Bożej Bolesnej. Mszy św. będzie przewodniczyć i kazanie wygłosi o. Szymon Popławski OP, dominikanin z łódzkiego ośrodka kaznodziejskiego.

O godz 17.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski z procesją światła. Spowiedź od 16.30. A o 18.00 rozpoczną się rekolekcje na Dobry Początek dla młodzieży gimnazjalno-licealnej zatytułowane: „Pod prąd”, które poprowadzi o. Piotr Geisler OP.

2. W poniedziałek 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

3. We wtorek 15 września obchodzimy odpust parafialny Matki Bożej Bolesnej; msze św. o godz. 6.30 8.00 9.30 i 18.00. Podczas mszy św. o godz. 9.30 będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Prosimy o umożliwienie przybycia bliskim chorym.

4. W piątek święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i patrona młodzieży.

5. Ruch Światło Życie naprasza na czuwanie przy Krzyżu Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w dniu 17 września. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00 Po niej odbędzie się czuwanie. Zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza tych, którzy mają w swoich rodzinach osoby dotknięte nałogami.

6. Osoby przygotowujące się do małżeństwa zapraszamy na katechezy przedmałżeńskie i przedślubne oraz „Rekolekcje dla Zakochanych”. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej klasztoru. Spotkania rozpoczną się na początku października.

7. Trwają zapisy do działającej przy naszej parafii świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 17.00 prowadzone są różne zajęcia m.in. pomoc w nauce, korepetycje z matematyki i języka angielskiego.

8. Zapraszamy na wyjazd do Przemyśla na uroczystości 250-lecia ustanowienia uroczystości NSPJ które odbędą się w dniu 26.09. Odjazd o godz. 8.00 sprzed klasztoru. Szczegóły na plakatach.