1. We środę wspominamy św. Jana z Dukli, patrona Archidiecezji Przemyskiej, a w sobotę św. Benedykta, Patrona Europy.

2. Przystąpiliśmy do trzeciego etapu remontu dachu nad klasztorem, który obejmuje wymianę więźby i pokrycia dachu, wylanie żelbetowego wieńca oraz stropu nad całym klasztorem. Koszty wynoszą 456 tys. Otrzymaliśmy od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Marszałka Województwa Podkarpackiego dofinansowanie w wysokości 200 tys. W przyszła niedzielę będziemy zbierali ofiarę na ten cel. Już teraz dziękujemy za Wasze wsparcie – Bóg zapłać.

3. Harcerki będące przy naszej parafii będą sprzedawać dziś ciasta własnego wypieku. Zebrane środki posłużą na dofinansowanie wakacyjnego obozu.

4. W Opactwie rozpoczyna się cykl pięciu wakacyjnych koncertów „Muzyka organowa w Jarosławskim Opactwie”. Szczegóły na plakatach.

5. Witamy w naszej wspólnocie o. Dominika Zelka OP oraz o. Jana Nowackiego OP, którzy przybyli z naszego klasztoru w Gidlach. Natomiast żegnamy już dzisiaj o. Krzysztofa Lipowicza OP, kapelana szpitala, który będzie pracował duszpastersko w Katowicach. W połowie sierpnia opuści nas o. Mateusz Łuksza OP, który podejmie studia doktoranckie w Belgii.

Serdecznie dziękujmy obu Ojcom za ich zaangażowanie w naszej parafii i prosimy o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej.