1. Dzisiaj zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie i w niedzielę o godz. 17.15 oraz na nowennę do Ducha Świętego.

3. W poniedziałek 18 maja młodzież naszego miasta uroczyście przyjmie symbole Światowych Dni Młodzieży jakimi są Krzyż i Ikona Matki Bożej. O godz. 16.00 przy kościele NMP Królowej Polski będziemy oczekiwali na przybycie tych Znaków następnie o 17.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa Adam Szala będzie odprawiona Msza Św. a po niej Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, która zakończy się  w kolegiacie.

4. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego 23 maja po wieczornej Eucharystii wspólnie modlimy się o Dar Ducha Świętego. Czuwanie rozpoczniemy o godz. 20.00 i potrwa do 21.00.

5. W sobotę 23 maja o godz. 10.00 nasz współbrat z klasztoru br. Krzysztof Ośko OP przyjmie z rąk ks. Biskupa Grzegorza Rysia święcenia kapłańskie w naszej bazylice w Krakowie wraz z nim także jarosławianin br. Dariusz Czajkowski OP. Prosimy o modlitwę za nich.

6. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Bazylice. Chłopców do ministrantów, natomiast dziewczynki do bielanek i chorążanek. Zapisy w zakrystii u br. Krzysztofa.

7. Duszpasterze kościoła Świętego Ducha zapraszają na Nowennę do Ducha Św. w dni powszednie o 9.00 i 16.30 oraz Mszę Św. odpustową w niedzielę Zesłania Ducha Św. o godz. 9.30.

8. Nasze siostry dominikanki z Mielżyna, będą dziś zbierać ofiary na dom opieki społecznej  dla dzieci niepełnosprawnych  intelektualnie i fizycznie.

9. Dziś odbywa się promocja nowego numeru naszego dominikańskiego miesięcznika „W drodze” oraz książki wydawnictwa pt. „klucz do rachunku sumienia”. Zachęcamy do nabycia po mszach świętych u młodzieży z Baszty.