1. Dziś w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres komunii wielkanocnej.

2. W poniedziałek 1 czerwca o godz. 18:00 Msza św. „Roczna” za naszych bliskich zmarłych.

3. W czwartek 4 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Miejska procesja rozpocznie się Mszą św. w Kolegiacie o godz. 10.00 i zakończy przy naszej Bazylice. Prosimy Liturgiczną Służbę o przygotowanie ołtarza.

4. Procesja eucharystyczna ulicami naszej parafii odbędzie się w niedziele 7 czerwca po Mszy św. o godz. 9.30. Procesja w tym roku przejdzie ulicami: Kościuszki, Konfederacką, Bandurskiego, Grodziszczańską i Cegielnianą. Pierwszy ołtarz będzie się znajdował na skrzyżowaniu Kościuszki i Konfederackiej,  drugi przed sklepem Śnieżka, trzeci na zbiegu ulic Grodziszczańskiej i Bandurskiego  a ostatni przy studzience.
Prosimy mieszkańców osiedla Pułaskiego, osiedla Witosa blok nr 7, Grodziszczańskiej, numery od 8 do 26 i ul. Cegielnianej o przygotowanie ołtarzy.  Prosimy także o udekorowanie drogi procesji z Najświętszym Sakramentem

Nasz parafialną procesję poprowadzą nasi ojcowie neoprezbiterzy; o. Dariusz Czajkowski OP i o. Krzysztof Ośko OP, którzy po procesji udzielą prymicyjnego błogosławieństwa.

W tą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11.00.

5. W dni oktawy Bożego Ciała po mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna wokół Bazyliki na którą serdecznie zapraszamy ministrantów, chorążanki, bielanki oraz dzieci pierwszokomunijne i dzieci do sypania kwiatów.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy piątek odwiedzamy chorych w parafii, a wieczorem zapraszamy po Mszy św. o godz. 17.00 na  nabożeństwo modlitwy o uzdrowienie chorych dzieci. Spowiedź tego dnia rano podczas Mszy św.  oraz popołudniu od godz. 16.30. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

7. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej Bazylice. Chłopców do ministrantów, natomiast dziewczynki do bielanek i chorążanek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 5 czerwca o godz. 9.00 w zakrystii.

8. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30.