1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy; nauki głosi o. Andrzej Kuśmierski dominikanin z Łodzi. W niedzielę podczas wszystkich mszy św. a w dni powszednie o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa oraz zachęcamy w tym wyjątkowym czasie do refleksji i skupienia.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Drogi Krzyżowe w piątki o 17.15 i 18:45 oraz Gorzkie Żale w niedziele również o godz. 17.15.

3. Zapraszamy w piątek 13 stycznia na godz. 17.00 na pokutne nabożeństwo fatimskie. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Z racji nabożeństwa fatimskiego nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17:15

13 marca przypada także rocznica wyboru papieża Franciszka, w sposób szczególny pamiętajmy tym dniu o modlitwie za Ojca Św.

4. W kościele są wyłożone koperty na jałmużnę wielkopostną oraz  puszka do której można je składać. Dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym z naszej parafii.

5. W zakrystii są do nabycia świece paschalne i baranki wielkanocne.

6. Wszystkie małżeństwa, również niesakramentalne zapraszamy na „Weekend Małżeński”. To rekolekcje – warsztaty skierowane głównie do małżeństw, pragnących pogłębić swoją miłość małżeńską oraz do tych, które przeżywają kryzys małżeński. Rekolekcje odbędą się w dniach 20-22 marca w Lipniku k/Łańcuta. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

7. Jak w ubiegłych latach w czasie Wielkiego Postu odbędzie się 13 marca wspólna dla wszystkich parafii Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Trasa prowadzi z kościoła NMP Królowej Polski do Kolegiaty. Początek o godz. 19.30.

8. Wszystkich zainteresowanych życiem Kościoła w innych częściach świata zapraszamy na spotkanie z Agnieszką Dyjak oraz jej gościem ze Wspólnoty Domy Serca. Domy Serca powstały pod koniec XX w. w Argentynie. Ich działania skupiają się na szerzeniu kultury współczucia i pocieszenia poprzez niesienie pomocy osobom cierpiącym, samotnym oraz najuboższym – zarówno materialnie jak i duchowo. O życiu tych międzynarodowych Wspólnot i wolontariacie misyjnym można będzie się dowiedzieć w czwartek, 12 marca o godz. 18.45 w atrium klasztoru.

9. Dziś zapraszamy do nabycia u młodzieży z Baszty nowego numeru dominikańskiego miesięcznika „W drodze” oraz książki „Szczęśliwe wariactwo” – autorstwa naszego prowincjała o. Pawła Kozackiego. Polecamy!