1. Jeszcze do dzisiaj, do kosza wystawionego przed ołtarzem można składać przybory szkolne dla ubogich rodzin z naszej parafii. Będą one rozdzielane w poniedziałek między godz. 16.00 a 17.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

2. W poniedziałek, 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. W tym dniu msza św. dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich o godz. 9.00, natomiast dla Szkoły Podstawowej nr 4 o godz. 10.00.

3. Również w poniedziałek o godz. o 18.00 msza św. „roczna” za zmarłych powierzonych naszej modlitwie na kartkach wypominkowych. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca ojcowie odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano podczas mszy świętych, popołudniu od godz. 16.30. O godz. 17.00 Msza św. dla dzieci. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. W przyszłą niedzielę, po mszy św. o godzinie 12.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

5. Również w sobotę, 6 września będziemy obchodzić 70. rocznicę męczeńskiej śmierci w Powstaniu Warszawskim bł. Michała Czartoryskiego OP. W tym dniu w podziękowaniu za dar męczeństwa patrona naszego miasta odprawimy uroczystą mszę św. o godz. 18.00. Po niej zapraszamy do obejrzenia okolicznościowej wystawy.

6. Również w sobotę, 6 września o godz. 6.15 wyruszy Piesza Parafialna Pielgrzymka do Jodłówki. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę, 3 września o godz. 19.00 w Bazylice. Na to spotkanie zapraszamy koniecznie każdego uczestnika pielgrzymki lub przynajmniej jedną osobę z rodziny. Zapisy na pielgrzymkę jeszcze do wtorku w zakrystii.

7. W kweście, którą organizowaliśmy dwa tygodnie temu na rzecz remontu naszego klasztoru zebraliśmy 25 630,17 zł. Bardzo dziękujemy za Waszą ofiarność.

8. Ministrantów, chorążanki i bielanki wraz z rodzicami zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 20 września. Zapisy u br. Krzysztofa w zakrystii.

9. Zapraszamy chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza, natomiast dziewczynki do chorążanek i bielanek. Zapisy u br. Krzysztofa w zakrystii.

10. „Któż jak Bóg”, to tytuł multimedialnych spotkań rekolekcyjnych organizowanych przez Wspólnotę Matki Miłosierdzia i nasz klasztor. Rekolekcje poprowadzi Leszek Dokowicz, producent i operator filmowy twórca m.in. filmu „Duch”. Spotkania odbędą się w dniach 18-20 września. Gorąco wszystkich zapraszamy! Przy wyjściu z bazyliki można otrzymać ulotki informacyjne.

11. W przyszłą niedzielę będą kwestować członkowie Wspólnoty Chleb Życia. Wspólnota prowadzi m.in. domy dla ludzi bezdomnych, starszych, chorych, matek z dziećmi. Będzie można również nabyć tradycyjne przetwory owocowe i warzywne produkowane przez Wspólnotę.

12. Polska Misja Medyczna organizuje zbiórkę zbędnych okularów dla mieszkańców Zambii w Afryce. Dla wielu Zambijczyków okulary są w zwykły sposób niedostępne: nigdzie nie można ich kupić, albo są zbyt drogie. Od poniedziałku do przyszłej niedzieli włącznie okulary można składać do kosza wystawionego przed ołtarzem. W miarę możliwości prosimy o opisanie wielkości wady. Misję można wesprzeć ofiarując również inne artykuły medyczne (środki opatrunkowe, szczoteczki do zębów, leki) – które również można składać do kosza. Bardzo dziękujemy za okazane wsparcie.

13. Parafia w Pruchniku zaprasza na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej na początku lutego przyszłego roku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

14. Starosta Jarosławski serdecznie zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się 7 września w Sośnicy. Uroczystości rozpoczną się mszą św. pod przewodnictwem bpa Adama Szala o godz. 13.00.