1. Działający przy naszym klasztorze Bank Otwartych Serc organizuje zbiórkę przyborów szkolnych dla ubogich rodzin z naszej parafii. Od dziś do przyszłej niedzieli włącznie, do kosza, który jest wystawiony przed ołtarzem można składać przybory szkolne, które będą rozdzielane przez BOS 1 września między godz. 16.00 a 17.00. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. We wtorek, 26 sierpnia obchodzimy uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św według porządku dni powszednich. W tym roku postanowieniem Episkopatu Polski, ten dzień będzie również dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Biskupi zachęcają nas do uczestnictwa we Mszy świętej i ofiarowania Komunii św. w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Proszą też o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

3. W czwartek, 2 sierpnia obchodzimy święto św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

4. Dzieci i młodzież zapraszamy do spowiedzi przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego w piątek, 29 sierpnia w godz. 17.00 – 18.00

5. Zapraszamy na pieszą parafialną pielgrzymkę do Jodłówki, która odbędzie się 6. września. Zapisy w zakrystii.

6. Ministrantów, chorążanki i bielanki wraz z rodzicami zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 20 września. Zapisy u br. Krzysztofa.

7. Zapraszamy chłopców do Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii, natomiast dziewczynki do chorążanek i bielanek. Zapisy w zakrystii u br. Krzysztofa.

8. „Tornister pełen uśmiechów”, to akcja organizowana przez Caritas przemyską, która ma na celu pomoc dzieciom z wielodzietnych i ubogich rodzin. Szczegóły na plakatach. W ramach tej akcji oferowany jest również miód, który można nabyć w zakrystii.

9. Burmistrz naszego Miasta zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań diagnostycznych wykrywających Wirusowe Zakażenie Wątroby Typu C. Badania są już wykonywane w dwóch przychodniach Laboratorium Diagnostyki Medycznej „Lambda” w Jarosławiu przy ul. Słowackiego 17 i przy ul. Siemińskiego 7. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta.